Opublikowano

Jakiego operatora płatności online wybrać

Reklama w każdej branży to podstawa prawidłowego działania i utrzymania relacji z klientami. Jednak nie należy zapominać również o innych nogach, na których stoi Twoja firma. Dywersyfikacja źródeł pozyskiwania klientów. Umiejętność mądrego oszczędzania. I dziś zajmiemy się właśnie tym ostatnim zagadnieniem, a dokładnie będziemy zastanawiali się której są najtańsze płatności online.

Po pierwsze nie należy mylić oszczędności ze skąpstwem. Lub nie przekraczać tej granicy. Co prawda ta granica jest trudno dostrzegalna, ale jednak czasem warto poszukać lepszego rozwiązania. Co najważniejsze nowe lepsze rozwiązanie nie powinno ustępować staremu rozwiązaniu pod względem możliwości. Powinno być jedynie tańsze lub przynosić więcej korzyści.

Jako najlepszy przykład oszczędności wymieniam skorzystanie z biura rachunkowego. Co prawda wiąże się to z miesięcznymi kosztami, jednak dobre biuro pozwoli zaoszczędzić dużo więcej pieniędzy.

Operator płatności online

Tak samo jest w każdym biznesie, a już na pewno w biznesie internetowym. Sklep online sklepem online, ale operator płatności to już inna bajka. W Polsce mamy wielu operatorów płatności online. Najpopularniejsi z nich to największe firmy, które w tej chwili jadą już na opinii.

Warto z nich korzystać, jednak tylko w przypadku, gdy masz wielkie obroty miesięczne w swoim sklepie. W takim przypadku możesz negocjować prowizję. Jednak gdy dopiero zaczynasz lepiej poszukać jakiejś firmy mniej znanej.

Porównanie ofert 8 operatorów płatności online

Uruchomienie usługi w kilku z nich jest płatne, jednak ten koszt pomijam, ponieważ nie wynosi on więcej niż 200 zł, a więc po jakimś czasie się odrobi. Skupiam się jedynie na prowizjach od płatności, a więc tym co interesuje nas najbardziej.

TPAY1,59%
PAYU2,3%
PRZELEWY241,9%
HOTPAY1,45%
FONDY1,8%
CASHBILL1,3%
BLUE MEDIA1,69%
KIR???

Jak łatwo zauważyć, największe i najbardziej znane firmy, mają niestety najwyższe stawki za dokonanie płatności. Weźmy najdroższe PayU i najtańszy CashBill. Różnica wynosi aż 1%!!! Co prawda zamawiając u nas druk wizytówek za 100 zł, oszczędzamy tylko 1 zł. Jednak w przypadku gdy w ciągu roku obrót będzie wynosił 100 000 zł? W takim przypadku 1 000 zł robi już różnicę!

Jak wygląda sprawa z bezpieczeństwem?

Bezpieczeństwo takich płatności online to również bardzo ważna sprawa. W końcu gdy operator będzie nierzetelny to klienci będą bali się korzystać z takiego pośrednictwa. Ważne zatem aby firma miała pozytywną opinię Komisji Nadzoru Finansowego. W razie jakichkolwiek nieprawidłowości lub próby oszustwa KNF stoi na straży.

Wszystkie te firmy oczywiście mają nadzór KNF.

Najtańsze płatności online

Ostateczną decyzję pozostawiam wam. Całkiem nieźle wygląda oferta TPay. Jest to wielka firma, a prowizja należy do jednej z niższych. Najniższą prowizją może pochwalić się CashBill. Jest to jednak mniejsza firma. Co nie znaczy, ze gorsza.