fbpx

Jak sprawdzić pozycję w Google

jak zwiększyć sprzedaż na allegro
Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro cz. 1
24-04-2019
jak sprawdzić pozycję w google

Często słyszymy, że przy tworzeniu stron koniecznością jest pozycjonowanie. W skrócie pozycjonowanie to spowodowanie, że dana strona będzie pojawiała się, na konkretne zapytania, w wynikach wyszukiwania na pierwszej stronie. Czy jednak nie jest to zwykłe kłamstwo, które ma za zadanie wyciągnąć pieniądze od klienta? Dziś udowodnię, że nie i pokaże jak sprawdzić pozycję w Google samemu i za darmo.

Strona, która nie jest i nigdy nie była pozycjonowana pojawia się w wynikach wyszukiwania na bardzo odległych stronach. Są to pozycje tak odległe, że nikt tam nie zagląda. W większości przypadków, klienci muszą zaufać innym osobom, że ich strona też jest bardzo daleko w wyszukiwaniach.
Jednak od jakiegoś czasu, spotykam się z praktykami, że dzwonią do mnie osoby i proponują pozycjonowanie strony, która jest już wypozycjonowana na wszystkie hasła! W ciągu ostatnich 4 miesięcy odebrałem takich telefonów ok. 6. Gdybym nie zajmował się tym tematem osobiście, pewnie dałbym się namówić na taką usługę, ponieważ cała opowieść brzmiała pięknie. A firma zebrała by pieniądze, nie wykonując żadnej pracy.
Jak jednak ustrzec się przed takimi nieuczciwymi firmami? Istnieje kilka prostych lub w miarę prostych sposobów na sprawdzenie swojej pozycji w wyszukiwarce.

Darmowe pozycjonowanie

Po pierwsze przeczytaj artykuł, który napisałem jakiś czas temu dotyczący Jak za darmo wypozycjonować stronę. Co prawda wykonanie wszystkiego jak należy zajmuje sporo czasu, jednak efekty są warte tego czasu.

Przeglądarka

Po drugie polecam zainstalować sobie przeglądarkę, której nigdy nie używaliśmy lub skorzystać z tej najrzadziej używanej. Pamiętaj, że każdy komputer w Windowsem posiada dwie przeglądarki! Pierwszą jest Internet Explorer, a drugą Microsoft Edge. Jeżeli korzystasz tylko z jednej z niej odpal sobie tą drugą. Następnie włącz sobie kartę incognito i wpisz hasła, które cię interesują. Jeżeli prowadzisz warsztat samochodowy wpisz np. warsztat samochodowy kielce. Zmieniając oczywiście ostatnie słowo na twoje miasto. Teraz wystarczy, że poszukasz jako która wyświetla się Twoja strona. Jeżeli nie ma jej na pierwszej stronie to musisz szukać na kolejnych. Jeżeli konkurencja w twoim mieście jest duża, możesz się spodziewać, że twoja strona będzie nawet w okolicach 10 strony wyszukiwania, a więc około 100 pozycji.

Aplikacje on-line

Po trzecie są w internecie strony internetowe które sprawdzają Twoją pozycję. Niestety większość z nich jest płatna lub wymaga założenia konta. A w przypadku gdy chcesz sprawdzić 5 fraz to nikomu nie chce się zakładać konta. Na takie okazje korzystam z
BLUMO
Wystarczy wpisać szukaną frazę i nazwę naszej strony, aby po chwili pokazał się wynik. Co prawda liczba wyszukiwań jest ograniczona, jednak odnawia się ona codziennie.
Jeżeli jednak zakładanie konta cię nie przeraża to polecam
ASPS
W tym serwisie możesz sprawdzać do 5 fraz zupełnie za darmo, a za 7 zł miesięcznie do 25 fraz. Wydaje mi się, że większość mikro firm zmieści się w darmowej wersji programu.

Raport widoczności w wyszukiwarce

Jako czwarty sposób polecam poproszenie firmy, z którą się kontaktuje o przygotowanie raportu na temat widoczności twojej firmy w internecie. Taki raport podpisany przez firmę będzie prawidłowy. W końcu nikt nie poda wymyślonych danych i podpisze się pod nimi, w sytuacji gdzie samemu można zweryfikować poprawność, przynajmniej części danych w nim zawartym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *