fbpx

Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro cz. 1

kubki reklamowe z nadrukiem
Kubki reklamowe z nadrukiem
10-04-2019
jak sprawdzić pozycję w google
Jak sprawdzić pozycję w Google
01-05-2019
jak zwiększyć sprzedaż na allegro

jak zwiększyć sprzedaż na allegro

Chyba dla większości z przedsiębiorców Allegro stanowiło przez jakiś czas źródło przemyśleń – warto czy nie warto. Złote czasy sprzedawców na tym portalu już minęły, a sama platforma stara się jak najbardziej uprzykrzyć życie sprzedawców i coraz bardziej ujednolica wygląd wszystkich aukcji. Powoduje to, że kupujący często mają problem z rozpoznaniem u kogo kupili produkt.

Fotografia produktowa

Aby twoja aukcja nie naruszała regulaminu Allegro zdjęcia muszą być wykonane na białym tle i przedstawiać tylko produkt sprzedawany. Często jednak sprzedawcy mają z tym spory problem. Nie każdy umie zrobić profesjonalnie wyglądające zdjęcie, a następnie je obrobić. Nie każdy ma na to czas. A profesjonalna sesja produktowa jest to wydatek od kilkuset złotych do kilku tysięcy złotych w zależności od ilości produktów, więc często z tego rezygnujemy.

Domowe studio fotograficzne

Tymczasem wystarczy odrobina wyobraźni i chęci i bardzo dobrej jakości zdjęcia możemy wykonać sami. Wystarczy zwykły halogen jakie możemy znaleźć w każdym sklepie budowlanym za ok 30 – 50 zł oraz telefon z aparatem. Sam dysponuję telefonem Samsung S5, a więc nie jest to telefon nowy, ani z absolutnego topu. W tej chwili na Allegro jego wartość wynosi ok. 500 zł. Jako halogeny użyję taniego chińskiego produktu kupionego na Allegro za 19.90 zł. Za tło do zdjęć posłuży mi biała kartka A3 oraz kartka A4.

Jak zrobić dobre zdjęcia na Allegro

Kartkę A3 ustawiłem na fotelu tak, aby nie było widać załamania fotelu. Na to postawiłem sobie kartkę A4. Zaznaczyłem sobie na niej krzyżykiem miejsce, gdzie należy układać przedmioty. Oświetlenie ustawiłem od przodu, aby jak najlepiej oświetlić produkt. Niestety takie ustawienie spowodowało, że pojawiły się bardzo widoczne cienie, które później musiałem usunąć podczas edycji zdjęcia. Telefon ustawiłem mniej więcej na wprost od fotografowanego przedmiotu. Jeżeli będziesz fotografował więcej przedmiotów warto kupić sobie statyw w mocowaniem do smartofnów, aby wszystkie zdjęcia były wykonane z tego samego ujęcia.

Wykonane zdjęcie poddałem obróbce w darmowym programie do edycji zdjęć GIMP. Całość zajęła mi ok 15 minut. Jednak każde kolejne zdjęcie wykonane z takim samym oświetleniem i ustawieniem aparatu będzie zajmowało mniej czasu, ponieważ parametry jakie trzeba modyfikować są te same i na bardzo zbliżone wartości.

Tak wyglądało moje na szybko zaaranżowane studio. Fotel. Dwie kartki. Kubek. Oświetlenie, które powoduje duży cień. Smartfon.

Tak najczęściej wyglądają zdjęcia produktowe wykonane przez sprzedawców na Allegro.

Tak mogą wyglądać zdjęcia produktowe na Allegro, jeżeli włożymy w to odrobinę naszej pracy. Zdjęcie w porównaniu z powyższym przede wszystkim wyprostowałem. Pobawiłem się chwilę jasnością, kontrastem, nasyceniem oraz poziomami kolorów. Na koniec musiałem wyciąć tło ze zdjęcia, co zajęło mi najwięcej czasu. Do wszystkich tych czynności używałem darmowego programu GIMP.

I tak przedstawia się efekt finalny mojej 15-minutowej pracy.

Jest w nim jeszcze kilka elementów do poprawienia. Przede wszystkim ujęcie jest wykonane ze zbyt wysokiej pozycji co powoduje zniekształcenia produktu. Jednak jestem przekonany, że mając tak przygotowane zdjęcie twoje szanse na sprzedaż na Allegro rosną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *