fbpx

Responsywne strony internetowe

czcionka
Rodzaje uszlachetnień wizytówki
06-03-2019
Jak za darmo wypozycjonować stronę
Jak za darmo wypozycjonować stronę
13-03-2019
responsywne strony internetowe

Jak podaje raport GUSu, już blisko 70% ruchu w Internecie pochodzi z urządzeń mobilnych. Powoduje to, że strony internetowe, aby poprawnie się wyświetlały a korzystanie z nich było łatwe, muszą być wykonane w technologii RWD. RWD – responsywne strony internetowe, czyli takie które dostosowują się do rozdzielczości ekranu urządzenia, z którego je odwiedzamy.

Ludzie są leniwi i w związku z tym lubią ułatwiać sobie życie. To oczywiście nic złego, bo dzięki temu pojawiają się coraz to nowsze wynalazki, mające nam to życie ułatwić. Jednak w parze z wynalazkami musi iść cała ich otoczka. Co z tego, że Carl Benz wynalazł i upowszechnił samochód, skoro gdyby nie zaczęto budować odpowiednich dróg nikt by go nie kupił. Co z tego, że John Logie Baird wynalazł telewizor, skoro gdyby ie stacje telewizyjne nadające sygnał, nikt by go nie kupił. Przykładów można by mnożyć.

Sens istnienia

Zupełnie tak samo sprawa wygląda w Twojej firmie. Tworzysz jakiś produkt lub coś sprzedajesz tylko dlatego, że ktoś to kupuje. Gdyby nie kupował musiałbyś zamknąć działalność z powodu bankructwa. Aby umożliwić klientom zapoznanie się ze swoją ofertą robisz fajną witrynę, przygotowujesz broszury reklamowe, robisz zdjęcia swoich realizacji. Wychodząc na przeciw potrzebom klienta przygotowujesz stronę internetową, po to by mogli oni odwiedzić twoją firmę nie wychodząc z domu.
A co byś powiedział na to, żeby dawać ludziom brudne i pozaginane ulotki? Co gdyby w twoim biurze odpadał tynk i rozwalało się krzesło? Jak ta takie elementy zareagowaliby twoi klienci? Dokładnie z tego samego powodu musisz zadbać o wizytówkę swojej firmy w Internecie!

Co z tego, że masz stronę skoro nie jest responsywna

Posiadanie strony internetowej to dzisiaj podstawa funkcjonowania firmy. Jednak nie wystarczy mieć jakąś stronę, bo trzeba coś mieć. Biorąc pod uwagę dane GUSu, twoja strona musi być responsywna! Nie możesz pozwolić sobie, żeby 7/10 odwiedzających ją, rezygnowało z twoich usług jeszcze zanim się z nimi zapoznają.
Responsywna strona internetowa jest jak droga dla auta, dzięki której można swobodnie jechać, ponieważ jej elementy dostosowują się do rozdzielczości ekranu. Dzięki temu wszystko jest bardzo dobrze widoczne, wszystkie przyciski są proste do kliknięcia i nic się nie rozjeżdża.

Jak sprawdzić responsywność

Jak sprawdzić czy twoja strona jest responsywna? To bardzo proste. W Internecie znajdują się strony, dzięki którym w prosty sposób możesz sprawdzić jak na smartfonie wyświetla się twoja strona. Ja polecam stronę:
responsinator.com
Jej zaletą jest prostota i intuicyjność. Wystarczy w górnej części strony wpisać adres twojej strony www i kliknąć GO. Po chwili poniżej pojawią się podglądy twojej strony internetowej w różnych urządzeniach mobilnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *