Opublikowano Jeden komentarz

Darmowe programy graficzne

Technologia w XXI wieku pędzi. To już nawet nie zmiany, ale drastyczne zmiany. Wszystko zmierza w kierunku ułatwienia możliwości dostępu do obszarów do tej pory zarezerwowanych dla profesjonalistów. Coraz częściej dostajemy do druku projekty przegotowane w domowym zaciszu na darmowych programach graficznych. Co warto zaznaczyć są one przygotowane bardzo profesjonalnie i nie wymagają najmniejszych poprawek. Darmowe programy graficzne dziś oferują niewiele mniej możliwości niż profesjonalne.

Rynek darmowych programów graficznych rozwija się tak szybko, że na pewno zapomnę wymienić teraz kilku fajnych programów. Stanie się to jednak dlatego, że po prostu gdzieś mi umknęły. Zresztą kilka lat temu każdy program trzeba było ściągnąć z Internetu i zainstalować na dysku, obecnie z bardzo dużej ilości programów można korzystać z poziomu przeglądarki internetowej.

Już nie trzeba poświęcać kilku dni na podstawowe opanowania programu. Obecnie w zupełności wystarczy kilka lub kilkanaście minut!

Darmowe programy graficzne

CANVA

darmowy program graficzny canva
Zdjęcie pochodzi z canva.com

Przede wszystkim to narzędzie do robienia grafiki jest fantastyczne! Jeżeli chcesz przygotować post na Facebooka, filmik na InstaStories, prezentację, CV. A może zastanawiasz się jak przygotować projekt wizytówki lub czegokolwiek innego? Canva ci to ułatwi. Co więcej nie tylko automatycznie dostosuje ci wielkość projektu, ale możesz korzystać z jej bardzo bogatej biblioteki gotowych szablonów.

A może chcesz wrzucić do swojego projektu jakieś zdjęcie? Nic prostszego! Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę wbudowaną w Canvę, zdjęcia w jakiej tematyce poszukujesz, na przykład: „uśmiechnięta dziewczyna:, a po chwili będziesz mógł wybierać spośród kilku lub kilkunastu uśmiechniętych dziewczyn.

A dodatkowo, to wszystko jest całkiem za darmo!

Oczywiście korzystając z darmowej wersji, masz dostęp do mniejszej ilości szablonów i zdjęć, jednak ona w zupełności wystarcza do standardowych potrzeb.

IPICCY

darmowy program graficzny ipiccy
Zdjęcie pochodzi z ipiccy.com

W odróżnieniu od Canvy jest to narzędzie do obróbki zdjęć. O ile Canva to kombajn do składania grafiki z gotowych elementów, o tyle w IPICCY możesz dostosować zdjęcie do swoich potrzeb. Delikatny retusz? Proszę bardzo! Podmiana tła? Jest taka możliwość! Wycięcie złej cioci ze zdjęcia? Da się zrobić! A może kolaż? Bez problemu!

POLARR

darmowy program graficzny polarr
Zdjęcie pochodzi z komputerswiat.pl

Najlepsze narzędzie do obróbki zdjęć jakie dostaniesz za darmo. Gdyby kiedyś Adobe postanowiło wypuścić darmowego Photoshopa, to powinni uczyć się oni właśnie od Polarr.

Bardzo duże pole do popisu dla wszystkich tych, którzy chcą pobawić się w obróbkę fotografii. Aż ciężko uwierzyć, że tak świetne środowisko pracy należy do kategorii darmowe programy graficzne.

PHOTOSHOP ONLINE

darmowy program graficzny photoshop online
Zdjęcie pochodzi z stupormundidigitalmedia.it

Ale, zaraz, zaraz… Jak to „…gdyby kiedyś Adobe postanowiło…„? Przecież w sieci jest dostępna darmowa wersja legendy – Photoshopa.

Niestety jest to wersja darmowa, więc okrojona. Mimo wszystko warto sprawdzić, w końcu Photoshop to jednak Photoshop

INKSCAPE

darmowy program graficzny inkscape
Zdjęcie pochodzi z desdelinux.net

Czy ktoś uważa, że na rynku najlepsze są nowe narzędzia graficzne? Mam nadzieję, że nikt, ponieważ chciałem przedstawić Inkscape.

Przede wszystkim jest to prawdopodobnie najpopularniejszy i najbardziej rozbudowany program do grafiki wektorowej. Przy okazji jest chyba też najstarszym, ale jakie to ma znaczenie.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się co to jest grafika wektorowa zapraszam do zapoznania się z artykułem obok.


Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

1 komentarz do “Darmowe programy graficzne

  1. […] ulotki reklamowe wciąż są skuteczne?Darmowe programy graficzneMagia koloru, czyli co oznaczają konkretne kolory Kategoria: Projekty graficzne Tagi: cechy dobrej […]

Możliwość komentowania została wyłączona.