Opublikowano

Czy tania drukarnia może być dobra?

Przyjęło się uważać, że jak coś jest tanie to najczęściej jego jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia. Bardzo często rzeczywiście tak jest, jednak w przypadku drukarni offsetowych sprawa wygląda nieco inaczej.

Po pierwsze odpowiedzmy na pytanie: Co powoduje wzrost kosztów w drukarniach offsetowych.

Otóż najkosztowniejszym procesem druku w drukarniach offsetowych jest proces przygotowania, w skład którego wchodzi zarówno przygotowanie graficzne projektów jak również przygotowanie 4 płyt, każdej na osobny kolor CMYK, a kończąc na kalibracji nasycenia każdej z czterech barw, w której drukujemy, który odbywa się na maszynie offsetowej. Sam proces druku jest zdecydowanie tańszy.

Po drugie musimy stwierdzić, że obecnie drukarnie offsetowe nie biorą każdego zlecenia. Coraz częściej spotykamy drukarnie, które specjalizują się w jednej konkretnej dziedzinie druku, np. książki, druki reklamowe itp. Ograniczenie swojego zakresu produkcji skutkuje tym, że proces ten jest dopracowany niemal do perfekcji i każda maszyna jaka jest na wyposażeniu drukarni ma swoją z góry określoną rolę. Dzięki temu nie występuje zjawisko posiadania zbędnych maszyn.

Sam proces druku również może być dostosowany według indywidualnych potrzeb drukarni, np. jeżeli drukujemy tylko książki, możemy kupić maszyną, która będzie drukowała tylko w jednym kolorze, ale za to będzie drukowała szybciej i ekonomiczniej. Podobnie sprawa wygląda w przypadku drukarni wyspecjalizowanych w drukach reklamowych. Taniej jest wydrukować 1000 arkuszy na których będzie 32 komplety wizytówek, niż 250 arkuszy z 8 kompletami wizytówek.

W przypadku drukarni offsetowej występuje jedna prosta zasada –

Im większy nakład, tym taniej!

Nasza drukarnia specjalizuje się z drukach reklamowych, dzięki czemu jesteśmy w stanie zagwarantować najwyższą jakość produktu, jednocześnie oferując atrakcyjne ceny. Dodatkowo dzięki szerokim kontaktom handlowym wśród konkurencyjnych drukarni offsetowych, świadczymy również inne usługi, które zlecamy podwykonawcom, którzy specjalizuję się właśnie w takim druku. Z racji stałej współpracy z tymi drukarniami gwarantuje najwyższą jakość i atrakcyjne ceny, ponieważ mamy zapewnione wysokie rabaty w tych drukarniach. Z tego powodu w naszej ofercie znajdziecie zarówno wizytówki firmowe w bardzo dobrej cenie, jak i kalendarze trójdzielne i książki, które wyceniamy indywidualnie.