Informacje ogólne


Przesłanie odbitek próbnych (proofs)

Podczas jednego procesu druku, na arkuszu papieru drukujemy kilka do kilkunastu różnych projektów, co uniemożliwia przygotowania wydruków próbnych (proofs). Proces druku w naszych drukarniach jest zgodny ze standardem ISO 12647-2, co zapewnia bardzo wysokie odzwierciedlenie kolorów z projektu. Niestety nie ma możliwości druku próbnego (proofs) lub porównania kolorystyki wydruku z przesłanymi do nas próbnymi wydrukami (proofs). Nadesłane wzorce nie będą zwracane. Nie jest możliwy również zwrot kosztów. Jeśli jednak mimo to potrzebujesz wzorców, proponujemy zamówienie wydruku w niskim nakładzie. W przypadku druku cyfrowego jesteśmy w stanie zrobić wydruk próbny. Jest to jednak usługa dodatkowo płatna. Standardowy druk odbywa się metodą czterokolorową bez kolorów Pantone. Jest możliwy wydruk zamówienia uwzględniający kolorystykę Pantone, jednak jest on indywidualnie wyceniany.


Archiwizacja danych

Ze względu na ilość danych jakie otrzymujemy od naszych klientów nie jest możliwa ich archiwizacja. Z reguły dane są dostępne przez okres około 1 miesiąca i następnie automatycznie kasowane. Ze względu na automatyzację procesów w przypadku kolejnego zlecenia z tymi samymi danymi musisz złożyć nowe zamówienie i ponownie wgrać dane na nasz serwer. Tylko w ten sposób możliwe jest odpowiednie przyporządkowanie danych i właściwa realizacja zlecenia.


Wgrywanie danych

Ze względu na ilość projektów wgrywanych na nasz serwer, musieliśmy ograniczyć do niego dostęp. Zachęcamy równocześnie, aby pliki do druku wgrywać na ogólnodostępne serwisu zajmujące się udostępnianiem plików.

Z naszej strony polecamy następujące serwisy:
– Dysk Google,
– Fromsmash,
– WeTransfer.

Prosimy, aby wgrywane pliki nazywane były według zasady:
NAZWA-FIRMY_produkt_nakład-str1,
W miejsce NAZWA-FIRMY wpisujesz swoją firmę,
W miejsce produkt wpisujesz A6, kalendarz-spiralowany-A3, notes-32szt itp.
W miejsce nakład wpisujesz wartość nakładu, np. 1000szt, 50000szt itp.
W miejsce str1 wpisujesz numer strony, której plik przesyłasz.

Nazwa przykładowego pliku:
CZTERY-ASY_katalog-szyty-a6-500szt
Wszystkie dodatkowe informacje dotyczące druku, a więc rodzaj uszlachetniania, grubość papieru, rodzaj szycie, ilość stron, prosimy o wysyłanie w treści maila.
W mailu prosimy również umieścić link do plików do druku.